Bodrum
31.05.2019Yazar: Berhan Berberoğlu

İstanbul´dan yola çıktığımız Transporter ile ilk durağımız Bodrum´a gelmeden hemen önce Kıyıkışlacık´ta yer alan Iasos Antik Kenti´ni dronela çekme fırsatı yakaladık. 

 


Parkuru ayarlarken çizdiğimiz rota ile gerçekleşen rota arasındaki inanılmaz farklılıklar "Yolda görelim" lafının tam karşılığıydı. Her şeye rağmen ben bu yazıda ve görüntülerde mutlaka en güzellerini sizinle paylaşacağım. Defalarca gitmemize rağmen keyfinden hiçbir şey azalmayan Cennet Koyu görüntüleri ve fotoğraflarından sonra güzergaha devam edeceğiz.

 

 

 

Bodrum sonrası Uşak´a doğru yola çıkmak için plan yapmamız rötar sebebiyle farklı bir noktaya kaydı. Ve biz ertesi gün ulaşmamız gereken Konya´ya doğru gidecekken kendimizi Side sahilinde bulduk. Bu nasıl gerçekleşti derseniz inanın buna bir cevap bulamayız. Bu halen nasıl gerçekleştiği anlaşılmayan olaylar arasında yer alır. Side´nin Drone, GoPro Fusion ve One Plus ile farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarıyla sizi başbaşa bırakıyoruz. Unutmayın rotanın daha henüz çok başındayız. 

 

Side Antik Kenti


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#GoProFusion 🤘

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Evet aklınıza gelebilecek bütün hüsumetler ve aksiliklerden sonra Konya´ya ulaştık. Kadro kalabalık kimler yok ki? İlk ve son defa kalabalık bir tur deneyimimiz olmuştu ve gerekli dersleri çıkarmıştık. Konya´da konakladıktan sonra rotamız öncelikle Ata Toprağı Taşkale oldu.


 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taşkale.. 🗿 #nofilters

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()
Defalarca gitmeme rağmen her seferinde inanılmaz keyif aldığım bu toprakların asıl özelliği Atatürk´ün Ata Dedesinin Köyü olması ve fotoğrafta yer alan depolama alanlarının içerisinde yer almasıdır. Taşkale konusunda başka bir yazıda tekrar değineceğim için hızlıca bir sonraki durak yerimiz olan Yerköprü Şelalesi ve daha sonra Tarsus´a geçiyorum. 


 


Tarsus Ulu Camii
 


Antik Yol 

 


Kleopatra Kapısı


Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel, tarihi ayrı bugünü ayrı güzel bu harika memlekete tekrar gelmenin sevinciyle her noktasını ayrı ayrı yürüreyerek gezme fırsatı yakaladım. Buraya ait fotoğrafların yanısıra 360 VR video görüntülerini de sizin için derledim.


 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tarsus Ulu Camii.. 🇹🇷

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

Tarsus´un tadına doyulmaz lezzetlerinden ve tarihi kimliğinden ayrılmak güç olsa da bir sonraki noktamız için uzun soluklu bir yolculuk olması gerekiyordu ve öyle de oldu. Artık Hatay´dayız. Hatay´da bizi soğuk yağmur karşılıyor ve aslında gezinin özeti bir durum ortaya çıkıyor. Şehir içinde gezmedik alanlar bırakmazken asıl mevzunun şehrin dışlarında kaldığını çok sonra anlıyoruz. Gezinin zaman kısıtmalası neticesi Hatay´ın tekrar ve mutlaka uçakla gelinmesi gereken bir yer olduğunu işaretlememize neden oluyor. 

Hatay Müzesi inanılmaz verimli bir müze. Hatay´ı gezmeden önce mutlaka önce müzeyi gezin ve Hatay ile ilgili gezi rotanızı belirleyin.

 

 


 

 

 

 

Samandağ Manzarası ve Titus Tüneli