Kışlık
7.03.2017Yazar: Berhan Berberoglu

Yılbaşı ertesi günü yola çıkıp, Datça´ya kadar ulaşmanın mevsimsel zorluklarına karışan kimsesiz coğrafyalar.. Evet gerçek tanım kesinlikle budur.. İstanbul´un dikey şekilli bir şehir olması dezavantajı ile defalarca gidilebilecek tüm yolları deniyorsunuz ve belli bir zaman sonra alternatif yol bulmak imkansız hale geliyor.. Hele İstanbul´da kar varsa bu tür deneyimler yerine Yenikapı - Bandırma feribotu hayat kurtaracak bir seçenekler olarak kullanılabilir.. Sabah erken saatlerde İstanbul buz kesmişken Yenikapı´dan Bandırma´ya kadar sakin ve sessiz bir biçimde geçilebilir. Saat 9 c,varı Bandırma olmanın tek dezavantajı yolların halen güneş görmemesidir.. Susurluk Balıkesir arası -8 derece ve buz tutmuş yollardan geçmek zorunda kaldım.. Allah kamyn, otobüs ve ağır vasıtalardan razı olsun, en azından sağ şeridi bizim için ısıtıyorlar.. Küçükkuyu´ya kadar süren ilk gün seyahati inanılmaz zordu.. Az km olmasına rağmen neredeyse saatte 50 km hızı hiç görmediğim uzun süreler oldu.. Sonuç olarak Küçükkuyu´ya ulaştık ve hava güneşi müjdeledi..

Küçükkuyu - Bodrum arası ana yoldan çıkmadan devam ettim.. Hava şartları güneye inene kadar zorluklarına devam etti.. Bodrum ile birlikte her şey mükemmele yakındı.. Bu arada Bodrum Göltürkbükü´nde EGE ÇURA ve Selçuk Abi´yi size bir ara tanıtacağım.. Sezonda yer bulmak neredeyse imkansız ancak sezon dışı mutlaka gidin iki sohbet edip, harika yemeklerinden tadın..

 

 

Kar-kış-kıyamet üçlemesinden cennete.. #bodrum #egecura

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Fotoğraftaki tarih ve saatten anlayacağınız gibi 3 Ocak akşam saat 5´te anca Bodrum´a vardım.. Özelikle Milas girişindeki radara dikkat, güya ben de dikkat ettim ama cezadan kaçamadım.. :((( 

Anayoldan Bodrum´a geçerken Türkbükü´ne dönen kavşağın sağında Yalı İlçesi vardır.. Biz Datça´ya bağlanmak için bu yolu kullanmaya karar verdik.. Detayları çizdiğim haritada bulabilirsiniz.. Özelikle Çökertme ve Mazı Koyu görülmeye değer..

 

 

Çökertme´den çıkmak..

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Devletimizin yaptıklarından sula olunmaz.. Bize büyüklerimiz bunu öğretti ama Allah Aşkına belkide 30 küsür sene önce buraya inşaa edilmiş termik santralın başka bir alternatifi yok muydu? Güzelim körfezin tam ortasında ormanın göbeğinde bu tesisin ne işi var, hadi yaptın geçmiş teknoloji ile, e artık bir zahmet yenileyin, değişin, taşıyın.. :((

 

 

Müthiş doğanın göbeğinde insan yapımı kütle..

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Akyaka´nın Akbük´ün aşığı bir adam olarak sadece fotoğrafı ve videoyu paylaşıyorum.. İnanın bana Denizli´ye bile gidecek olsam yolu buraya bir şekilde bağlarım.. Siz de öyle yapın.. 

 

 

Cennete tepeden bakış..

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

 

Renk cümbüşü..

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Kışın ortasındayız, renklerin ve kuş seslerinin farkında mısınız? 

Fena bir sağnak yağışa yakalandık Marmaris´te.. Ama inat ettik ve Datça´ya ulaştık.. Dataça´ya sağanak yağışta da gidilebiliyormuş onu denemiş olduk.. Kalınacak yer anlamında ikinci mekanım Datça Bora Hotel - Yankı Bora.. Yankı da motor sahibi.. Belki de o yüzden kanım ona çok ısındı..

 

 

Müthiş bir sağnak yağış sonrası Datça´ya ulaştık..

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 

Datça konaklaması ve dönüşü sonrası ağır hava koşulları bizi anca Balıkesir´e kadar getirebildi.. Balıkesir´in misafirperverliği ile tanışıp dinlenme fırsatımız oldu.. Biz Yılmaz Otel´i denedik, fena değil eğer başka alternatif yoksa kalın derim..

 

 

Çok güzel memleket, bayıldım.. 👍🏿

Berhan.net (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()